Pożyczki inwestycyjne szansą na start i rozwój firmy

21 grudnia 2018

Kto może skorzystać z pożyczki inwestycyjnej? W jaki sposób ją uzyskać i ile możemy dostać pieniędzy? Przedstawiamy podstawowe informacje na temat pożyczek inwestycyjnych.

Przedsiębiorcy doskonale wiedzą, że żeby zarabiać muszą inwestować. Niestety często niedoświadczeni właściciele biznesów popełniają kardynalny błąd: inwestują w firmę prywatne pieniądze. Tymczasem to prosta droga do spirali długów, która pogrąża nie tylko przedsiębiorcę, ale często również i jego rodzinę. Dobrą praktyką jest nieinwestowanie własnego kapitału. Skąd więc wziąć gotówkę na rozwój firmy lub rozpoczęcie działalności? Rozwiązaniem tego problemu są pożyczki inwestycyjne.

Pożyczka bankowa — czy dla wszystkich?

Zaciągnięcie pożyczki w banku można rozważać, gdy potrzeby finansowe nie są pilne, gdyż załatwienie wszelkich formalności trwa tygodniami. W dodatku, szczególnie w przypadku firm, które na rynku istnieją od niedawna, należy się liczyć z tym, że wniosek o przyznanie pożyczki zostanie odrzucony. Większe szanse na otrzymanie pieniędzy mają duże firmy, które w przeszłości nie miały problemów z płynnością finansową i zwrotem zadłużenia. Jednak zdecydowanie łatwiejszym sposobem na pozyskanie finansowania inwestycji w firmę jest szukanie wsparcia u sprawdzonych i stabilnych instytucji pozabankowych.

Na co zwracać uwagę, biorąc pożyczki inwestycyjne w instytucjach pozabankowych?

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki pozabankowej bez BIK, powinniśmy sprawdzić, czy dana instytucja oferuje przejrzyste warunki oraz, czy rzeczywiście przyznaje pożyczki bez żmudnych procedur, w końcu biznesmeni najlepiej wiedzą, że czas to pieniądz. Warto również zasięgnąć informacji i poszukać opinii na temat danego pożyczkodawcy. Pamiętajmy, by zwracać się jedynie do sprawdzonych i stabilnych instytucji.

W jaki sposób otrzymać pożyczki inwestycyjne w instytucjach pozabankowych?

By skorzystać z pożyczki inwestycyjnej, można prowadzić nawet jednoosobową działalność gospodarczą. Większość pożyczkodawców wymaga zabezpieczenia, może być to na przykład hipoteka, dlatego, by sprawnie otrzymać pieniądze, należy przygotować dokumenty związane z nieruchomością. Konieczny będzie również wydruk z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności i Krajowego Rejestru Sądowego. Ostrożnie należy podchodzić do tych pożyczkodawców, którym wystarcza jedynie dowód tożsamości. Niektóre instytucje pozabankowe wymagają, by firma istniała co najmniej sześć miesięcy, jednak są i takie, które udzielają pożyczek od pierwszego dnia istnienia przedsiębiorstwa. Oczywiście im lepsze zabezpieczenie, tym lepsze warunki pożyczki inwestycyjnej. Niektórzy pożyczkodawcy oferują nawet 10 mln zł. Wniosek może zostać rozpatrzony nawet w ciągu doby.

Decyzja o wzięciu pożyczki inwestycyjnej może okazać się dla firmy przełomowa. Takie posunięcie daje możliwość rozwoju, szczególnie że pożyczkodawcy chętnie wspierają inwestujących przedsiębiorców, oferując elastyczne okresy i formy spłaty.

Najnowsze wpisy

Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

15 lutego 2019

Fundusz sekurytyzacyjny to rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego, który poprzez emisję certyfikatów inwestycyjnych ma na celu inwestowanie w wierzytelności. Sekurytyzacja znajduje zastosowanie w firmach i przedsiębiorstwach, które w zamian za aktywa,