Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się jednak wtedy, kiedy zaległości finansowe zaczynają się nawarstwiać, a dłużnik traci kontrolę nad swoim budżetem. W takiej sytuacji warto zacząć planować skuteczne oddłużanie.

Oddłużanie zawsze wymaga czasu, gdyż jest to pewien proces, który pozwala odzyskać równowagę finansową. Jeśli związane z tym wyzwania przerastają dłużnika, warto rozważyć skorzystanie ze wsparcia firm proponujących pomoc dla zadłużonych. Trzeba się jednak przygotować na to, że jedna złota recepta na wyjście z tarapatów nie istnieje. W niektórych przypadkach wystarczy konsolidacja, a w innych wymagane będzie zastosowanie różnych rozwiązań.

Konsolidacja

Konsolidacja to jedno z pierwszych rozwiązań, które przychodzi na myśl osobom, rozważającym podjęcie kroków w celu oddłużania. Oznacza ona połączenie dwóch lub więcej kredytów lub pożyczek prywatnych w jedno zobowiązanie. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści dla dłużnika. Po pierwsze wiąże się z ujednoliceniem stopy oprocentowania. Po drugie dłużnik opłaca swoje wierzytelności jedną ratą, która ma jeden termin płatności. Rozwiązany zostaje ponadto problem różnic pomiędzy warunkami spłaty kilku kredytów lub pożyczek.

Mniej optymistyczną informacją jest fakt, że konsolidacja nie jest osiągalna dla wszystkich. Większość instytucji finansowych decyduje się na udzielenie tego rodzaju usługi jedynie w przypadku klientów, którzy mają dobrą, bądź chociaż umiarkowaną zdolność kredytową. Żeby uzyskać pozytywną decyzję pożyczkodawcy, należy wykazać określone miesięczne dochody w kontekście wszystkich kosztów.

Oddłużanie a upadłość konsumencka

Spirala długów dla wielu osób okazuje się zbyt ciężka do udźwignięcia. Kiedy trudna sytuacja całkowicie wymknęła się spod kontroli, a rokowania na spłatę zobowiązań nie wyglądają dobrze, pora rozważyć ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Oddłużanie w formie upadłości konsumenckiej oznacza postępowanie sądowe, któremu mogą podlegać niewypłacalne osoby fizyczne, nieprowadzące działalności gospodarczej. Dzięki takiemu oddłużaniu osoby prywatne mogą liczyć na całkowite bądź częściowe umorzenie niespłaconych zobowiązań. Warto jednak podkreślić, że umorzeniu nigdy nie podlegają długi zaciągnięte po dniu, kiedy została ogłoszona upadłość.

Oddłużanie w CFH

W razie kłopotów finansowych nie tylko osoby prywatne, ale również firmy mogą skorzystać ze wsparcia firm oferujących oddłużanie. Jedną z takich instytucji jest CFH. Nawet przedsiębiorstwa wykazujące niską zdolność kredytową mogą u nas zaciągnąć pożyczki na oddłużanie, których spłata w pierwszej kolejności obejmuje jedynie raty odsetkowe. Istnieje możliwość, by kapitał został spłacony dopiero na końcu – wtedy, kiedy przedsiębiorstwo jest już gotowe na takie obciążenie finansowe.

Więcej informacji na temat naszej oferty oddłużania znajdziecie w zakładce oferta.

 

Najnowsze wpisy

Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

15 lutego 2019

Fundusz sekurytyzacyjny to rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego, który poprzez emisję certyfikatów inwestycyjnych ma na celu inwestowanie w wierzytelności. Sekurytyzacja znajduje zastosowanie w firmach i przedsiębiorstwach, które w zamian za aktywa,