Warunki i opłaty związane z przedłużeniem spłaty pożyczki

7 września 2018

Klienci zaciągający pożyczki prywatne, zwykle liczą na to, że szybko uda im się spłacić zobowiązania. Niestety życie pisze różne scenariusze i czasem przebieg zdarzeń odbiega od tego, co sobie zaplanowaliśmy. Na szczęście wiele firm finansowych umożliwia przedłużenie spłaty pożyczki.

Nie tylko kredyty bankowe, ale również oferty pożyczek prywatnych zakładają określone terminy, zgodnie z którymi należy spłacić zobowiązanie. Niemniej jednak instytucje biorą pod uwagę, że niektórzy klienci mogą mieć trudności z regulacją należności. Dla takich osób ratunkiem może być przedłużenie spłaty pożyczki. Aby z niego skorzystać, trzeba jednak zwykle spełnić określone warunki.

Przedłużenie spłaty pożyczki prywatnej – zasady

Firmy udzielające finansowania firmom i konsumentom ustalają maksymalne terminy przedłużenia spłaty pożyczki, biorąc pod uwagę m.in. jej wysokość. W przypadku finansowań udzielanych na krótsze okresy instytucje pozabankowe pozwalają na oddalenie daty spłaty o 7, 14 bądź 30 dni. Warto przy tym podkreślić, że możliwość formalnego przedłużenia spłaty pożyczki przysługuje zwykle jednorazowo – rzadko kiedy dopuszczalne jest wystąpienie o nie drugi raz w przypadku tego samego zobowiązania.

Opaty związane z przedłużeniem spłaty pożyczki prywatnej

Wnioskując o oddalenie ostatecznego terminu uregulowania zobowiązania, niestety trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Opłaty związane z przedłużeniem spłaty pożyczki zwykle wymagane są do uiszczenia z góry – zanim formalnie data zostanie oddalona w czasie. Warto przy tym podkreślić, że w przypadku pożyczek krótkoterminowych kwoty te nie są niestety małe. W popularnych ofertach chwilówek wydłużenie terminu spłaty o 7-14 dni wiąże się z dodatkowymi kosztami rzędu 10%-20% całego finansowania, a przedłużenie o 30 dni – nawet 40% od kwoty udzielonej pożyczki prywatnej. Niemniej jednak każda instytucja ma swoje indywidualne warunki oddalenia regulacji zobowiązania. Każdy pożyczkobiorca powinien poznać je już na etapie składania wniosku lub podpisywania umowy. Przed złożeniem podpisu warto przyjrzeć się im bliżej, by świadomie zadecydować czy są one dla nas akceptowalne. A gdzie ich szukać? W ofertach online na stronach internetowych firm udzielających pożyczek prywatnych, a także bezpośrednio u konsultantów – wystarczy jeden telefon lub mail.

Na koniec mała uwaga – wiele firm pożyczkowych rozpatruje wnioski o przedłużenie spłaty pożyczki dopiero wtedy, kiedy wymagane dodatkowe opłaty trafią na ich konta. W przypadku negatywnej decyzji klient nie traci jednak pieniędzy, ponieważ w całości są one mu zwracane.

Poszukujesz korzystnych pożyczek pozabankowych bez BIK dla przedsiębiorstw? Sprawdź naszą ofertę dofinansowania dla firm.

Najnowsze wpisy

Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

15 lutego 2019

Fundusz sekurytyzacyjny to rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego, który poprzez emisję certyfikatów inwestycyjnych ma na celu inwestowanie w wierzytelności. Sekurytyzacja znajduje zastosowanie w firmach i przedsiębiorstwach, które w zamian za aktywa,