Kilka sposobów na ograniczenie kosztów firmy

22 października 2018

O utrzymanie się na rynku walczy wiele firm z różnych sektorów. Okazuje się to dużym wyzwaniem nie tylko dla startupów, ale również dla biznesów, działających już od kilku, a nawet kilkunastu lat. Istotnym elementem ugruntowania pozycji okazuje się równowaga pomiędzy kosztami a dochodami przedsiębiorstwa. W jaki sposób można zoptymalizować bieżące wydatki firmy?

Optymalizacja kosztów druku

Dzisiaj coraz więcej dokumentów przechowuje się online i przesyła drogą elektroniczną, w związku z czym firmy mają mniejsze zapotrzebowanie na druk. Niemniej jednak drukarka wciąż pozostaje obowiązkowym elementem wyposażenia każdego biura. Jednym ze sposobów na optymalizację kosztów może być wynajem urządzenia drukującego – dzisiaj takie usługi proponuje wiele firm. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy wyposażyć firmę w ekonomiczne urządzenie, z którego będzie mogła korzystać duża grupa pracowników. Co więcej, wyposażając biuro w jedną drukarkę zamiast kilku o wiele łatwiej kontrolować wydatki związane z wydrukiem. I pamiętajmy, że im więcej dokumentów ograniczamy do wersji cyfrowej, tym nie tylko więcej korzyści dla portfela firmy, ale również dla środowiska.

Outsourcing usług zamiast nowych etatów

W każdej firmie potrzebni są specjaliści o różnych kompetencjach – zwykle nie obędzie się bez marketingu, PR, działań IT, czy księgowości. Tymczasem zatrudnienie fachowca na danym stanowisku może przewyższać dochody z danego obszaru działalności, a tym samym nie kalkulować się firmie. Dlatego warto zainteresować się outsourcingiem usług. Jeśli dobrze wybierzemy, wynajęcie wyspecjalizowanej firmy zapewni wysoką jakość obsługi, przy niższych kosztach niż te wynikające z zatrudnienia profesjonalistów wewnątrz zespołu.

Usługi telekomunikacyjne na dobrych warunkach

Chyba nie ma firmy, która mogłaby funkcjonować bez służbowych telefonów – zwykle nie wystarczy jeden numer, ale na użytek bieżącej działalności potrzeba ich co najmniej kilka. Niestety niektórzy przedsiębiorcy popełniają błąd, korzystając z usług telekomunikacyjnych na takich samych warunkach, jak w momencie podpisania umowy z operatorem. A tego rodzaju koszty można zazwyczaj zoptymalizować, negocjując warunki z dostawcą usługi. Innym rozwiązaniem jest inwestycja w nowoczesną centralę telefoniczną.

Nawet najbardziej rygorystyczna optymalizacja kosztów, raczej nie zapewni szybkiego zgromadzenia budżetu, potrzebnego na przykład na inwestycje. Jeśli biznes potrzebuje większego zaplecza finansowego, warto zainteresować się ofertami prywatnych pożyczek inwestycyjnych, kredytów dla firm na dowolny cel, czy też pożyczkami dla startupów. Korzystne dofinansowanie dla firm proponuje CFH. Sprawdź naszą ofertę.

Najnowsze wpisy

Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

15 lutego 2019

Fundusz sekurytyzacyjny to rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego, który poprzez emisję certyfikatów inwestycyjnych ma na celu inwestowanie w wierzytelności. Sekurytyzacja znajduje zastosowanie w firmach i przedsiębiorstwach, które w zamian za aktywa,