Rodzaje prywatnych pożyczek pozabankowych – które finansowanie jest dla Ciebie?

11 stycznia 2019

Kredyt w banku to pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy, kiedy potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki. Niestety z powodu rygorystycznej weryfikacji zdolności taki rodzaj dofinansowania jest nieosiągalny dla wielu firm i osób prywatnych. Na szczęście z pomocą przychodzą pożyczki pozabankowe.

Podstawowymi wymogami pożyczek pozabankowych udzielanych przez polskie instytucje jest pełnoletność, ważny dokument tożsamości i zameldowanie na terenie kraju. Chociaż każda firma pożyczkowa ma indywidualnie opracowany system weryfikacji zdolności kredytowej klientów, większość tego rodzaju finansowań okazuje się bardziej dostępna od ofert banków. Instytucje pozabankowe udzielają zarówno krótkoterminowych, jak i długoterminowych pożyczek, a wiele z nich można przeznaczyć na dowolny cel.

Prywatne pożyczki online

Niektóre prywatne firmy pożyczkowe proponują klientom szybkie finansowania bez konieczności odwiedzania placówki instytucji. W przypadku takich ofert weryfikacja zdolności kredytowej potencjalnych pożyczkobiorców w całości odbywa się drogą online. Wystarczy wypełnić wniosek o udzielenie finansowania i przejść procedurę weryfikacji danych i analizy zdolności, by pieniądze pojawiły się już w ciągu kilku godzin na naszym koncie. Atutem takich ofert są kalkulatory kosztów zamieszczane na stronach pożyczkodawców, dzięki którym w łatwy sposób można porównać warunki finansowania proponowane przez konkurencyjne firmy. Kalkulatory pokazują nie tylko wartość RRSO, ale również prowizje, całkowitą kwotę do spłaty, oprocentowanie czy wysokość miesięcznej raty. Formalności związane z pożyczkami online zwykle ograniczone są do minimum, dzięki czemu klienci chwalą sobie szybkość ich przydzielania i związaną z nimi wygodę.

Dofinansowanie dla firm

Duża grupa instytucji pozabankowych proponuje specjalną ofertę dofinansowania dla firm. Z ich wsparcia bardzo często korzystają przedsiębiorstwa, które z różnych przyczyn popadły w tarapaty finansowe. Z pożyczek inwestycyjnych korzystają zazwyczaj firmy, które potrzebują finansowania do zrealizowania swojego biznesplanu, a nie mogą dostać kolejnego kredytu w banku. O taką pomoc ubiegają się również przedsiębiorstwa, które potrzebują szybkiej gotówki na spłatę zobowiązań tj.  komornik, Urząd Skarbowy lub ZUS. Mniej rygorystyczne wymogi co do zdolności kredytowej, sprawiają, że oferty prywatnych pożyczek okazują się również skuteczną pomocą dla zadłużonych podmiotów, wobec których toczą się egzekucje komornicze. Dofinansowania dla firm proponowane przez instytucje pozabankowe stanowią ponadto wsparcie dla młodych biznesów, które nie mają jeszcze własnej historii finansowej, a co za tym idzie, według kryteriów banków, brakuje im zdolności, by zaciągnąć kredyt. Korzystną ofertę finansowania startupów znajdziecie na naszej stronie – więcej informacji tutaj.

Pożyczki pozabankowe bez BIK i bez zaświadczeń

Kolejną dużą grupę pożyczek pozabankowych stanowią oferty niewymagające przedstawienia zaświadczeń o dochodach i bez weryfikacji historii finansowej pożyczkobiorcy w bazie BIK ani w innych biurach informacji gospodarczej. Z takich propozycji często korzystają osoby i przedsiębiorstwa, które mają zaległości w spłatach kredytów i innych zobowiązań finansowych. To również ciekawa alternatywa dla klientów, którzy potrzebują szybkiej gotówki, a tym samym szybkiej decyzji o udzieleniu pożyczki.

Najnowsze wpisy

Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

15 lutego 2019

Fundusz sekurytyzacyjny to rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego, który poprzez emisję certyfikatów inwestycyjnych ma na celu inwestowanie w wierzytelności. Sekurytyzacja znajduje zastosowanie w firmach i przedsiębiorstwach, które w zamian za aktywa,