Refinansowanie pożyczki – na czym ono polega?

10 lipca 2018

Dzisiejsza oferta kredytów i pożyczek prywatnych jest bardzo szeroka. Z jednej strony taka różnorodność daje klientom elastyczność i możliwość wyboru finansowania, które odpowiada na ich potrzeby i wymagania. Z drugiej, może przysporzyć nieco problemów ze znalezieniem optymalnej metody dofinansowania dla firmy czy domowego budżetu. Jeśli okaże się, że oferta, z której korzystamy wiąże się z wyższymi kosztami, niż proponuje konkurencja, warto zainteresować się pojęciem refinansowania.

Refinansowanie jest metodą polegającą na spłaceniu jednego lub kilku zobowiązań finansowych pożyczką udzieloną przez inny bank lub instytucję pozabankową. Zwykle nowo zaciągnięty kredyt lub pożyczka prywatna cechuje się lepszymi warunkami spłaty od pierwotnego zobowiązania – na przykład niższym oprocentowaniem, korzystniejszymi ratami, czy też dłuższym okresem finansowania.

Refinansowanie w banku bez gotówki

Refinansowanie pożyczek, przebiegające pomiędzy bankami, odbywa się bez przepływu kapitału przez konto klienta. W momencie, kiedy zostaną spełnione wszystkie warunki, bank udzielający refinansowania przelewa środki na spłatę zadłużenia w banku lub bankach, w którym pierwotnie klient zaciągnął kredyt lub kredyty. Oznacza to, że kredytobiorca nie zarządza samodzielnie udostępnionymi mu środkami.

Refinansowanie poprzez pożyczki pozabankowe dla zadłużonych

Gruntowna analiza możliwości finansowych pozwala w dużej mierze uchronić się od problemów ze spłatą zobowiązań. Niemniej jednak wypadki chodzą po ludziach i nigdy nie wiadomo, co przyniesie jutro. Jeśli z jakichś powodów spłata bieżących rat okaże się niewykonalna, można skorzystać również z refinansowania za pośrednictwem pożyczek pozabankowych dla zadłużonych. Takie wsparcie okazuje się szczególnie pomocne, jeśli klient nie ma pozytywnej historii w biurach informacji gospodarczej lub jego zdolność kredytowa nie jest na tyle dobra, by bank udzielił mu finansowania.

Refinansowanie pomiędzy instytucjami pozabankowymi odbywa się na podobnej zasadzie co refinansowanie z banku. Firma pożyczkowa składa w imieniu klienta wniosek w firmie zewnętrznej, a jeśli zapadnie pozytywna decyzja, środki zostają przelane bezpośrednio na spłatę zadłużenia. I w tym wypadku klient nie zarządza nimi samodzielnie, co ma też i swoje plusy – taka procedura gwarantuje, że pieniądze zostaną rzeczywiście przeznaczone na ustalony cel.

Pożyczki oddłużeniowe

Co w przypadku, jeśli klient chce spłacić zobowiązania nie tylko w banku, czy instytucji finansowej, ale np. w ZUS-ie czy urzędzie skarbowym? Firmy, które chcą uregulować tego typu zaległości finansowe, mogą skorzystać z pożyczek oddłużeniowych CFH. Czym wyróżniają się nasze produkty?

Dzięki naszej ofercie dofinansowania dla firm, zadłużone przedsiębiorstwa mogą w pełni spłacić swoje zaległości, w pierwszym etapie regulując w CFH jedynie raty odsetkowe – kapitał zwracany jest dopiero na końcu. Przydzielone środki mogą zostać przeznaczone również na spłatę zobowiązań w ZUS-ie, urzędzie skarbowym, czy też na egzekucję komorniczą. Co bardzo istotne, kiedy sytuacja firm ulega znaczącej poprawie, pomagamy im zamienić pożyczki oddłużeniowe na kredyty w banku.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z naszą Ofertą na stronie lub zgłoś się do nas.

Najnowsze wpisy

Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

15 lutego 2019

Fundusz sekurytyzacyjny to rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego, który poprzez emisję certyfikatów inwestycyjnych ma na celu inwestowanie w wierzytelności. Sekurytyzacja znajduje zastosowanie w firmach i przedsiębiorstwach, które w zamian za aktywa,