Prywatne pożyczki inwestycyjne

29 stycznia 2019

Rozwój firmy to życzenie niemal każdego przedsiębiorcy, jednak wraz z jej wzrostem, wzrastają również jej koszty. Co więcej, osiągnięcie kolejnego etapu biznesowego często wymaga niemałych inwestycji – na przykład w postaci zakupu maszyn, licencji czy też szkoleń dla pracowników. Co robić, kiedy przyszłość firmy rysuje się w kolorowych barwach, jednak brakuje poduszki finansowej, którą można by przeznaczyć na zakup niezbędnych do rozwoju dóbr? Prostym rozwiązaniem są kredyty i prywatne pożyczki inwestycyjne.

Inwestycje to prosta droga do rozwoju i bardzo często konieczny wydatek, jeśli przedsiębiorstwo chce prześcignąć swoją konkurencję. Rozbudowanie biura, wzrost kompetencji pracowników, czy też wybudowanie bądź wyposażenia hali produkcyjnej wymagają dużego budżetu, jednak przeznaczone na nie pieniądze w przyszłości procentują. Dlatego przedsiębiorcy nastawieni na rozwój zwykle nie boją się zamrażania kapitału. Właśnie do tego rodzaju celów przeznaczone są kredyty i prywatne pożyczki inwestycyjne. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej tym drugim.

Czym różnią się prywatne pożyczki inwestycyjne od standardowych pożyczek?

Prywatne pożyczki inwestycyjne w odróżnieniu od typowych kredytów i pożyczek zawsze przyznawane są na konkretny cel. Tak, jak zostało wspomniane powyżej, może nim być zakup licencji, szkoleń bądź maszyn. Wielu przedsiębiorców zaciąga pożyczki inwestycyjne z zamiarem wyremontowania, rozbudowy lub nabycia nieruchomości. Obowiązuje jedna ważna zasada – inwestycja, pod którą klient wnioskuje o udzielenie pożyczki, musi mieć na celu pomnożenie kapitału należącego do przedsiębiorstwa.

Cechy prywatnych pożyczek inwestycyjnych

Biznesowe przedsięwzięcia wiążą się z dużymi wydatkami, dlatego zarówno kredyty, jak i prywatne pożyczki inwestycyjne przyznawane są na wysokie kwoty. Znajdując odpowiedniego pożyczkodawcę, można pozyskać finansowanie rzędu kilkuset tysięcy, a nawet kilku milionów złotych. Należy jednak pamiętać, że im wyższa kwota prywatnej pożyczki inwestycyjnej, tym instytucja pożyczkowa stawia większe wymogi wobec pożyczkobiorcy. Standardem jest zarówno weryfikacja zdolności, jak i zabezpieczenie finansowania. Wiele instytucji pozabankowych udziela prywatnych pożyczek inwestycyjnych pod zastaw – na przykład nieruchomości. W przypadku części ofert zabezpieczenie stanowi poręczenie bądź weksel. Częstą praktyką jest ponadto weryfikacja zdolności w bazach biur informacji gospodarczej – na przykład w BIK i KRD.

Zaletą kredytów i prywatnych pożyczek inwestycyjnych są długie okresy spłaty. Niektóre banki i firmy pożyczkowe przydzielają je nawet na kilkanaście lat. Standardem w przypadku mniejszych sum zobowiązania jest okres około 2 lat.

Chcesz rozwinąć swoją firmę, ale brakuje Ci finansowania? W CFH przyznajemy pożyczki nawet do 10.000.000 zł. Dzięki temu nasi klienci otrzymują potrzebny kapitał na realizację założonego biznesplanu. Co miesiąc spłacają jedynie odsetki, a w razie wcześniejszej spłaty całego zobowiązania ponoszą niższe koszty udzielonego im finansowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z nami.

Najnowsze wpisy

Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

15 lutego 2019

Fundusz sekurytyzacyjny to rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego, który poprzez emisję certyfikatów inwestycyjnych ma na celu inwestowanie w wierzytelności. Sekurytyzacja znajduje zastosowanie w firmach i przedsiębiorstwach, które w zamian za aktywa,