Pożyczki prywatne czy debet na koncie?

1 lutego 2019

Opóźnienia w zapłacie faktur, potrzeba naprawy samochodu czy pilnego remontu – istnieje wiele niespodziewanych wydatków i okoliczności, kiedy dodatkowy zastrzyk gotówki ratuje z podbramkowej sytuacji. Dotyczy to zarówno firm, jak i osób indywidualnych. W takich przypadkach często szukamy pomocy wśród rodziny, w bankach bądź instytucjach pozabankowych. Jednymi z szybkich metod pozyskania finansowania są pożyczki prywatne oraz debet na koncie. Jakie zalety mają te rozwiązania i w jakich okolicznościach się sprawdzają?

Coraz więcej banków, chcąc wyjść klientom naprzeciw, przeprowadza szybkie analizy wniosków o kredyt, oferując tym samym błyskawiczne finansowanie. Niemniej jednak dla niektórych pożyczkobiorców wciąż pozostają przeszkodą dość wysokie wymagania co do zdolności. Jeśli na rachunku regularnie pojawiają się wpływy pieniężne, łatwiej uzyskać kartę debetową, która umożliwia błyskawiczne pozyskanie dodatkowej gotówki. Pieniądze bez zaświadczeń o zarobkach i bez weryfikacji w bazie BIK oferują również instytucje pozabankowe w ramach ofert pożyczek prywatnych.

Debet

Popularny wśród klientów banków debet jest pewnego rodzaju pożyczką, udostępnianą do dyspozycji właścicieli rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych. Ma ona formę kredytu odnawialnego, którego limit ustalany jest przy uwzględnieniu wysokości comiesięcznych wpływów na konto oraz czasu współpracy z bankiem.

Właściciele z rachunkami z debetem mogą korzystać z niego wielokrotnie – za każdym razem, kiedy wyczerpią się środki na koncie, a pojawi się potrzeba określonych wydatków. Istnieje możliwość wykorzystania tylko części udostępnionych w ramach debetu środków – do chwili osiągnięcia wyznaczonego limitu nic nie stoi na przeszkodzie, by wypłacać wielokrotnie mniejsze sumy pieniędzy. Spłata tego rodzaju pożyczki zwykle następuje automatycznie po tym, jak na konto wpłyną nowe środki. Jeśli zabraknie ich, by w całości pokryć zobowiązanie, bank uzupełni zadłużenie w momencie kolejnego zasilenia rachunku. Warto jednak pamiętać, że na całkowitą spłatę debetu klienci mają wyznaczony maksymalny czas, który określa umowa. Co więcej, od wykorzystanych w ramach debetu środków bank nalicza klientom odsetki, które zazwyczaj mieszczą się w przedziale 10-20% w skali roku.

Pożyczki prywatne

Proces zaciągnięcia pożyczek prywatnych ma podobny przebieg do pozyskania standardowego kredytu z banku, jednak zwykle wiąże się z mniejszymi wymaganiami co do zdolności kredytowej klienta. Pierwszym krokiem jest oczywiście złożenie wniosku w wybranej firmie udzielającej pożyczek prywatnych. Trzeba również dopełnić wszystkich formalności, o które poprosi nas pożyczkodawca. Następnie należy uzbroić się w cierpliwość i czekać na jego decyzję odnośnie do naszego wniosku. Jeśli będzie pozytywna, możemy liczyć na to, że pożyczka prywatna pojawi się na naszym koncie w ciągu kilku dni, a w niektórych przypadkach nawet kilku godzin.

Co więc lepiej się sprawdza – pożyczki prywatne czy debet na koncie? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jednak ratalne pożyczki prywatne okazują się zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem, kiedy klientom potrzebne są większe sumy pieniędzy. Debety zwykle udzielane są bowiem na niższe kwoty i narzucają pożyczkobiorcom krótsze terminy spłaty – zazwyczaj jest to około miesiąc.

Poszukujesz atrakcyjnej oferty pożyczek prywatnych dla swojej firmy? Zapoznaj się z informacjami na naszej stronie lub od razu zgłoś się do nas!

Najnowsze wpisy

Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

15 lutego 2019

Fundusz sekurytyzacyjny to rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego, który poprzez emisję certyfikatów inwestycyjnych ma na celu inwestowanie w wierzytelności. Sekurytyzacja znajduje zastosowanie w firmach i przedsiębiorstwach, które w zamian za aktywa,