Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych z postępowaniem komorniczym

4 lutego 2019

Wielu Polaków żyje na kredyt. Istnieje również duża grupa, która nie spłaca zobowiązań w terminie lub nie reguluje ich wcale. To właśnie Ci ostatni są osobami, wobec których toczą się postępowania komornicze. Długi jakoś trzeba spłacać, a jednym ze sposobów jest zaciągnięcie korzystnej pożyczki. Czy istnieje więc możliwość, by zadłużona osoba otrzymała finansowanie od któregoś z pożyczkodawców? Istnieje, jednak nie we wszystkich firmach – tylko niektóre oferują pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Komornik, egzekucja komornicza, postępowanie komornicze – same te określenia często powodują szybsze bicie serca. Jednak sytuacja, kiedy komornik zajmuje środki na koncie, nie jest wcale końcem świata. Nie ma takich długów, z których nie można by wyjść.

Informacje o zadłużeniach osób i firm widnieją w bazach biur informacji gospodarczej. Niemniej jednak w momencie, kiedy rozpocznie się postępowanie komornicze, w bigach nie pojawia się żadna dodatkowa informacja na ten temat. Ewentualni kontrahenci czy pożyczkodawcy mogą się więc łatwo dowiedzieć tylko tego, że mamy jakieś zadłużenia, ale zajęcie komornicze nie trafi od razu do ich wiadomości. Jednak chcąc zaciągnąć pożyczkę pozabankową dla zadłużonych, warto szczerze poinformować pożyczkodawcę o zajęciu komorniczym – to wcale nie przekreśla szans na pozyskanie dofinansowania.

Pożyczki bez BIK i z elastyczną wypłatą środków

Pierwsze pytanie, jakie nasuwa się klientom z zajęciami komorniczymi, którzy planują skorzystać z pożyczek pozabankowych dla zadłużonych, brzmi – jak znaleźć odpowiedniego pożyczkodawcę. Po pierwsze, warto postawić na analizę ofert tzw. pożyczek bez BIK. To właśnie instytucje, które rezygnują ze sprawdzania przeszłości klientów w bazach biur informacji gospodarczej, są bardziej skore do tego, by udzielać pożyczek pozabankowych dla zadłużonych. Kolejnym istotnym elementem wyboru odpowiedniej oferty jest możliwość elastycznej wypłaty środków. Domyślną metodą jest przelew na rachunek bankowy. Oczywiście nie jest ona korzystna dla klientów, którzy mają na koncie komornika. W ich przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo, że środki zostałyby natychmiastowo zajęte. Jeśli jednak firma udzielająca pożyczek pozabankowych dla zadłużonych dopuszcza inną metodę wypłaty pieniędzy, dłużnik będzie mógł samodzielnie rozdysponować pozyskaną kwotę. To, ile przeznaczy na regulację zadłużenia, będzie zależeć od niego. Taką możliwość zapewni wypłata pożyczki w postaci gotówki bądź przekazu pocztowego.

W samym 2018 roku łączna kwota zadłużeń Polaków wyniosła aż 34 mld złotych. Cztery i pół miliona Polaków to osoby zadłużone, które nie mają szans na otrzymanie kredytów z banków. Pomocy dla zadłużonych można jednak szukać w instytucjach pozabankowych, takich jak CFH. Naszymi klientami są zarówno dobrze prosperujące biznesy, jak i firmy, które chwilowo znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Udzielamy pożyczek pozabankowych dla zadłużonych przedsiębiorstw bez weryfikacji ich przeszłości w BIK, KRD i innych biurach informacji gospodarczej.

Jeśli Twój biznes potrzebuje wsparcia, zgłoś się do nas.

Najnowsze wpisy

Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

15 lutego 2019

Fundusz sekurytyzacyjny to rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego, który poprzez emisję certyfikatów inwestycyjnych ma na celu inwestowanie w wierzytelności. Sekurytyzacja znajduje zastosowanie w firmach i przedsiębiorstwach, które w zamian za aktywa,