Pożyczki dla firm pod zastaw, czyli jak dzięki nieruchomości pomnożyć zasoby przedsiębiorstwa

18 lipca 2018

Zarówno mniejsze, jak i większe firmy, mogą potrzebować dodatkowego kapitału na każdym etapie swojej działalności. Co zrobić, kiedy przedsiębiorstwo potrzebuje zewnętrznego dofinansowania dla firm?

Problemy z płynnością może rozwiązać fakt posiadania nieruchomości komercyjnej lub prywatnej.

Kredyty hipoteczne i pożyczki dla firm pod zastaw na dowolne cele

W odróżnieniu od pożyczek pod inwestycje kredyty hipoteczne i pożyczki dla firm pod zastaw mogą być przeznaczone na dowolne cele. Brak konieczności deklaracji przeznaczenia środków i brak wymogów szczegółowych rozliczeń daje klientom biznesowym dużą elastyczność, która nieraz okazuje się ratunkiem w razie kłopotów finansowych. Jeśli przedsiębiorstwo korzysta z finansowania firm w postaci kredytu hipotecznego, jego zabezpieczeniem może być nieruchomość, która nie należy bezpośrednio do niego, ale do postronnych osób. Taka nieruchomość może być zarówno obiektem komercyjnym, jak i prywatnym. Trzeba jednak podkreślić, że w przypadku finansowania firm z banku maksymalna kwota kredytu może wynosić około 80% wartości nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku zabezpieczeń w postaci gruntów – zwykle wartość kredytu nie może przekraczać połowy ich wartości.

Pożyczki i kredyty pod hipotekę jako metoda na oddłużanie

Firmy chętnie korzystają z pożyczek prywatnych i kredytów hipotecznych, ponieważ związane z nimi koszty są niższe w porównaniu do ofert finansowania firm bez zabezpieczeń. Nierzadko pozyskiwany z nich kapitał przedsiębiorstwa przeznaczają na spłatę swoich zadłużeń. Dodatkowym atutem okazuje się długi okres kredytowania, pozwalający na elastyczne zarządzanie środkami. Niektóre oferty pożyczek pod zastaw nieruchomości okazują się również bezpieczną i korzystną metodą finansowania startupów.

Poprawa finansów

Pozyskanie środków dzięki pożyczkom pod zastaw daje możliwość spieniężenia kapitału zamrożonego w nieruchomościach, bez potrzeby ich sprzedaży. Pozyskane w ten sposób środki mogą posłużyć nie tylko jako wsparcie bieżących wydatków, ale również kapitał inwestycyjny. O ile jednak wzięcie pożyczki pod zastaw uwarunkowane jest jedynie faktem posiadania zabezpieczenia, o tyle klienci banków muszą spełnić również inne wymogi. Jednymi z najważniejszych są czysta historia w BIK i innych biurach informacji gospodarczych, a także dłuższy niż 12 miesięcy okres prowadzenia działalności. Co w takim razie ze startupami i zadłużonymi przedsiębiorstwami? Takie podmioty mogą skorzystać z pożyczek prywatnych.

Pożyczki pod zastaw w CFH

CFH proponuje swoim klientom pożyczki pod zastaw o charakterze inwestycyjnym, oddłużeniowym, a także jako finansowanie startupów. W odróżnieniu od banków nie sprawdzamy historii w BIK ani wyciągów z konta. Formalności ograniczamy jedynie do niezbędnego minimum, a decyzję przekazujemy nawet w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku. Udzielamy finansowania firm nawet na kwotę 10 000 000 zł i okres kredytowania do 5 lat. Wartość dofinansowania nie może przekraczać jednak 60% wartości nieruchomości, stanowiącej zabezpieczenie.

Zainteresowany? Dowiedz się więcej w zakładce „Oferta” lub już dziś zgłoś się do nas.

Najnowsze wpisy

Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

15 lutego 2019

Fundusz sekurytyzacyjny to rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego, który poprzez emisję certyfikatów inwestycyjnych ma na celu inwestowanie w wierzytelności. Sekurytyzacja znajduje zastosowanie w firmach i przedsiębiorstwach, które w zamian za aktywa,