Oferty pożyczek prywatnych osiągalne przy egzekucjach komorniczych?

30 października 2018

Wszczęcie egzekucji komorniczej jest dla wielu dłużników prawdziwą katastrofą. Nierzadko wydaje im się, że powoli zaczyna walić się ich cały świat. Tymczasem zawsze można znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Czy pożyczki mogą stanowić pomoc dla zadłużonych z zajęciem komorniczym?

Świat biznesu bywa nieprzewidywalny i czasem kilka błędnych decyzji, które z pozoru nie mają dużego znaczenia, może doprowadzić do finansowej katastrofy. W takiej sytuacji w drzwiach dłużnika może w końcu stanąć komornik. Czy nawet w takich okolicznościach on lub jego firma będą mieć szansę na pozyskanie finansowania w postaci pożyczki prywatnej?

Pomoc dla zadłużonych z instytucji pozabankowych

Osoby i przedsiębiorstwa, wobec których toczy się egzekucja komornicza, zwykle mają bardzo niską zdolność kredytową. Ta zależność niestety przekreśla ich szanse na pozyskanie kredytu z banku. Niemniej jednak pozostają dla nich dostępne niektóre oferty pożyczek prywatnych.

Sposób weryfikacji zdolności w bankach podlega ścisłym zasadom, które reguluje prawo. O wiele większą dowolność w ustalaniu procedur oceny zdolności klientów mają instytucje pozabankowe. To właśnie dlatego mogą sobie pozwolić na to, by stawiać potencjalnym klientom mniejsze wymagania niż banki. Niemniej jednak pożyczając środki osobom, którym z jakichś powodów banki odmówiły finansowego wsparcia, instytucje pozabankowe ponoszą zdecydowanie większe ryzyko. Dlatego nierzadko wymagają dodatkowego zabezpieczenia – na przykład w postaci poręczenia pożyczki lub zastawu, który może stanowić nieruchomość lub samochód – w zależności od pożyczonej kwoty.

Ofertę pożyczek pod zastaw nieruchomości skierowaną do firm proponuje CFH. Nasza pomoc dla zadłużonych to duża szansa dla przedsiębiorstw, które chwilowo znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Udzielamy pożyczek oddłużeniowych nawet firmom, wobec których toczy się postępowanie komornicze, i które mają zaległości w urzędach skarbowych i ZUS-ie. Dowiedz się więcej o naszej ofercie.

Najnowsze wpisy

Jak sprawdzić swoją historię w BIK?

5 listopada 2018

Z bazy BIK mogą korzystać nie tylko pożyczkodawcy, ale również osoby prywatne i przedsiębiorstwa, poszukujące dofinansowania dla firm. Świadomość tego, co mówią na nasz temat biura informacji gospodarczej, może pomóc

Lista Ostrzeżeń Publicznych Komisji Nadzoru Finansowego

4 listopada 2018

Klienci, którzy planują zaciągnąć pożyczkę prywatną, często mają obawy, że upatrzona przez nich instytucja jest w rzeczywistości fikcyjną firmą-krzak. Konsekwencje nawiązania współpracy z takim podmiotem mogą przecież słono kosztować. Na