Oferty pożyczek prywatnych osiągalne przy egzekucjach komorniczych?

30 października 2018

Wszczęcie egzekucji komorniczej jest dla wielu dłużników prawdziwą katastrofą. Nierzadko wydaje im się, że powoli zaczyna walić się ich cały świat. Tymczasem zawsze można znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Czy pożyczki mogą stanowić pomoc dla zadłużonych z zajęciem komorniczym?

Świat biznesu bywa nieprzewidywalny i czasem kilka błędnych decyzji, które z pozoru nie mają dużego znaczenia, może doprowadzić do finansowej katastrofy. W takiej sytuacji w drzwiach dłużnika może w końcu stanąć komornik. Czy nawet w takich okolicznościach on lub jego firma będą mieć szansę na pozyskanie finansowania w postaci pożyczki prywatnej?

Pomoc dla zadłużonych z instytucji pozabankowych

Osoby i przedsiębiorstwa, wobec których toczy się egzekucja komornicza, zwykle mają bardzo niską zdolność kredytową. Ta zależność niestety przekreśla ich szanse na pozyskanie kredytu z banku. Niemniej jednak pozostają dla nich dostępne niektóre oferty pożyczek prywatnych.

Sposób weryfikacji zdolności w bankach podlega ścisłym zasadom, które reguluje prawo. O wiele większą dowolność w ustalaniu procedur oceny zdolności klientów mają instytucje pozabankowe. To właśnie dlatego mogą sobie pozwolić na to, by stawiać potencjalnym klientom mniejsze wymagania niż banki. Niemniej jednak pożyczając środki osobom, którym z jakichś powodów banki odmówiły finansowego wsparcia, instytucje pozabankowe ponoszą zdecydowanie większe ryzyko. Dlatego nierzadko wymagają dodatkowego zabezpieczenia – na przykład w postaci poręczenia pożyczki lub zastawu, który może stanowić nieruchomość lub samochód – w zależności od pożyczonej kwoty.

Ofertę pożyczek pod zastaw nieruchomości skierowaną do firm proponuje CFH. Nasza pomoc dla zadłużonych to duża szansa dla przedsiębiorstw, które chwilowo znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Udzielamy pożyczek oddłużeniowych nawet firmom, wobec których toczy się postępowanie komornicze, i które mają zaległości w urzędach skarbowych i ZUS-ie. Dowiedz się więcej o naszej ofercie.

Najnowsze wpisy

Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

15 lutego 2019

Fundusz sekurytyzacyjny to rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego, który poprzez emisję certyfikatów inwestycyjnych ma na celu inwestowanie w wierzytelności. Sekurytyzacja znajduje zastosowanie w firmach i przedsiębiorstwach, które w zamian za aktywa,