Dobre kierunki inwestycyjne w firmie

20 maja 2018

Znane w świecie biznesowym powiedzenie mówi, że konkurencja nigdy nie śpi i zawsze warto być o krok przed nią. By tak jednak się stało, firma musi nieustannie rozwijać się i podążać za potrzebami i wymaganiami klientów. Dogonić zmieniające się realia pomagają dobre inwestycje. Na co warto przeznaczyć firmowe nadwyżki finansowe?

Doświadczeni przedsiębiorcy dobrze wiedzą, że aby utrzymać się na rynku, trzeba inwestować. To jedna z zasad, której powinny od nich nauczyć się startupy i firmy o krótkich stażach. Chociaż zwykle nie brakuje im zmysłu innowacyjności, nie mogą marnować swojego potencjału, spoczywając na laurach.

Inwestycja w sprzęt

W prawie każdej firmie oprócz wykwalifikowanych pracowników potrzebny jest również sprzęt. Nawet jeśli nie są to zaawansowane maszyny produkcyjne, to zarówno mniejsze, jak i większe przedsiębiorstwa nie obejdą się bez komputerów i biurowego oprogramowania. Na tego rodzaju zasobach nie warto oszczędzać – niestety praca na wolnych laptopach i darmowych programach często przekłada się na mniejszą wydajność zespołu. Co więcej, nie można zapominać, że wszystkie tego typu narzędzia pracy z biegiem czasu ulegają zużyciu – dotyczy to zarówno maszyn, jak i samochodów czy komputerów.

Inwestycja w pracowników

W dzisiejszych czasach od firm wymaga się tego, by unowocześniały swoją ofertę i rozwijały ją w taki sposób, by utrzymać zainteresowanie klientów. Te założenia są niemożliwe do zrealizowania bez odpowiednio wykwalifikowanych pracowników. Systematycznych szkoleń, które pomagają podnosić kompetencje, potrzebują zwłaszcza osoby wykonujące prace umysłowe – takie jak księgowi czy informatycy. Co za tym idzie szerokie oferty kursów, szkoleń i studiów podyplomowych to właśnie odpowiedź na zmieniające się realia i wymagania rynku.

Inwestycja w wizerunek firmy

Klienci kupują nie tylko produkt, ale również markę. Dlatego warto poszerzać jej świadomość, co niestety wiąże się z kosztami. Jeśli jednak pieniądze zostaną mądrze zainwestowane, przeznaczony na promocję i budowę wizerunku budżet może zwrócić się z nawiązką. W tym miejscu warto również wspomnieć o employer brandingu, czyli tworzeniu pozytywnego wizerunku jako pracodawcy. Tego typu działania przyczyniają się do tego, że w przedsiębiorstwie chcą pracować najlepsi specjaliści – a jak wiadomo, każdą firmę tworzą ludzie.

Budowa poduszki finansowej

Posiadanie poduszki finansowej jest bardzo ważne na każdym etapie rozwoju biznesu – nie tylko na początku, ale również wtedy, kiedy pozycja firmy na rynku jest już ugruntowana i stabilna. Zaplecze finansowe daje możliwość wyboru, jakich zleceń firma chce się podejmować. Co więcej, zwiększa poczucie bezpieczeństwa, a tym samym zachęca przedsiębiorców do podejmowania inwestycyjnych kroków – czy to w nowych pracowników, czy w narzędzia pracy. Dlatego ważna jest systematyczna rozbudowa poduszki finansowej, która uchroni od tego, że w pewnym momencie firmie zabraknie wolnych środków.

Kredyt inwestycyjny

Chociaż wspomniana wyżej poduszka finansowa jest bardzo ważna, jej brak nie powinien hamować inwestycji w firmę – tego rodzaju oszczędności zwykle tylko spowalniają proces jej budowy. Dlatego część przedsiębiorców przeznacza na rozwój firmy prywatne fundusze. Inni natomiast korzystają z kredytów inwestycyjnych. Oprócz oferty banków na uwagę zasługują pożyczki prywatne.

W CFH możemy zaoferować Ci pożyczkę inwestycyjną o wartości nawet 10 000 000 zł. Taki budżet pozwoli na realizację założeń biznesplanu, co umożliwi generowanie oczekiwanego zysku. Chcesz dowiedzieć się więcej o pożyczkach inwestycyjnych CFH? Zgłoś się do nas już dziś!

Najnowsze wpisy

Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

15 lutego 2019

Fundusz sekurytyzacyjny to rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego, który poprzez emisję certyfikatów inwestycyjnych ma na celu inwestowanie w wierzytelności. Sekurytyzacja znajduje zastosowanie w firmach i przedsiębiorstwach, które w zamian za aktywa,