Długoterminowe pożyczki pozabankowe bez BIK

29 sierpnia 2018

Nie tak dawno temu, kiedy bezpieczne pożyczki można było zaciągać jedynie w bankach, od historii w BIK zależało czy kredyt konsumencki bądź dofinansowanie dla firmy będzie w ogóle w zasięgu możliwości danego klienta. Dzisiaj natomiast rozwija się rynek bezpiecznych pożyczek prywatnych, które nie zawsze wiążą się z weryfikacją przeszłości w biurach informacji gospodarczej.

BIK, ERIF i KRD to najpopularniejsze biura informacji gospodarczej, współpracujące na co dzień z bankami. To właśnie dzięki nim instytucje bankowe mogą zasięgnąć informacji, czy wnioskujący o udzielenie kredytu klient w przeszłości zaciągał podobne zobowiązania i wywiązywał się z nich w wyznaczonych terminach. Jeśli tak, to bardzo dobrze – sumienne opłacanie rat działa na korzyść klienta. Znacznie gorzej, kiedy terminy płatności były znacząco przekraczane bądź istnieją jakieś niespłacone przez niego wierzytelności. Dla banków analiza przeszłości finansowej klientów w takich bazach jak BIK jest jedną z podstaw oceny zdolności kredytowej. Warto jednak mieć świadomość, że wiele firm proponujących pożyczki prywatne, udziela finansowania na podstawie analizy zdolności z wyłączeniem weryfikacji w bigach. Pożyczki pozabankowe bez BIK sprawdzają się więc m.in. jako pomoc dla zadłużonych.

Czym kierować się przy wyborze pożyczki pozabankowej bez BIK?

Aby spłata zobowiązania nie spowodowała w przyszłości zachwiania płynności, trzeba na wstępie przeanalizować swoją sytuację finansową, tak by ocenić, na co można sobie pozwolić i wybrać najlepiej dostosowaną ofertę pożyczki prywatnej bądź kredytu. Wnioskując o zewnętrzne finansowanie, zawsze trzeba się upewnić, czy w kolejnych miesiącach będziemy w stanie spłacać zobowiązanie. Warto również zebrać kilka interesujących ofert i porównać je pod względem całkowitych kosztów i wysokości miesięcznych rat. Nie bez znaczenia okazują się także warunki udzielenia pożyczki prywatnej. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają udowodnienia płynności finansowej, a inni udzielają jedynie pożyczek pod zastaw. Kolejna istotna kwestia to oczywiście okres spłaty. Im więcej rat, tym niższa ich wysokość, jednak trzeba pamiętać, że bardzo często dłuższy okres wiąże się z wyższymi całkowitymi kosztami finansowania. Przeszkodą mogą okazać się również dodatkowe opłaty, o które należy dopytać przedstawiciela instytucji finansowej. Warto ponadto sprawdzić, z czym będą wiązać się opóźnienia w spłacie rat – innymi słowami, jak przebiegają procedury windykacyjne i czy istnieje możliwość przesunięcia terminów płatności.

Formalności i składanie wniosku o pożyczkę pozabankową bez BIK

Kiedy już wybierzemy najlepiej dostosowaną do własnych potrzeb i możliwości ofertę pożyczki prywatnej, przychodzi pora, by złożyć wniosek o udzielenie finansowania. W przypadku wielu firm pożyczkowych można przejść przez tę procedurę online – bez wychodzenia z domu. Takie rozwiązanie zapewnia dużą wygodę i oszczędność czasu. Niemniej jednak wnioskowanie o pożyczkę pozabankową bez BIK na wysoką kwotę może wiązać się z potrzebą odwiedzenia siedziby firmy.

Wiele firm udzielających pożyczek prywatnych udostępnia na swoich stronach formularze, za których pośrednictwem można złożyć wniosek zaledwie w kilku krokach. Wystarczy wskazać kwotę pożyczki i okres spłaty, uzupełnić swoje dane, w tym dane kontaktowe. Czasem już na tym etapie należy określić miesięczny pułap dochodu i wskazać jego źródła, a także ewentualne zabezpieczenia. Potwierdzenie tożsamości klienta bardzo często wiąże się z koniecznością wykonania tzw. przelewu weryfikacyjnego. Warto jednak podkreślić, że wystarczy przekaz na niską kwotę – 1 gr bądź 1 zł. Po złożeniu wniosku pożyczkodawca rozpocznie procedurę weryfikacyjną zdolności – jej przebieg zależy od wewnętrznych standardów danej firmy.

Poszukujesz bezpiecznych, a przy tym korzystnych ofert pożyczek prywatnych online dla firm? Sprawdź, jak Ci możemy pomóc na naszej stronie lub od razu zgłoś się do nas.

Najnowsze wpisy

Oddłużanie – nie ma rzeczy niemożliwych

22 lutego 2019

Problem mniejszych opóźnień w spłatach zobowiązań finansowych dotyczy niemal wszystkich. Prawie każdemu chociaż raz w życiu zdarzyło się nie opłacić raty czy faktury w odpowiednim terminie. Prawdziwe kłopoty rozpoczynają się

Czym są fundusze sekurytyzacyjne?

15 lutego 2019

Fundusz sekurytyzacyjny to rodzaj funduszu inwestycyjnego zamkniętego, który poprzez emisję certyfikatów inwestycyjnych ma na celu inwestowanie w wierzytelności. Sekurytyzacja znajduje zastosowanie w firmach i przedsiębiorstwach, które w zamian za aktywa,